Folders |
2016 Results - Fallon Elks InvitationalPublished by
Licensed to Churchill County High School
HY-TEK's Meet Manager 3/28/2016 06:01 PM
44th Annual Fallon Elks Invitational - 3/26/2016
Churchill County High School
Results
Event 14 Boys 110 Meter Hurdles
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Morrison, Tyler Spanish Spri 15.49q 1
2 Van Patten, Nick Sparks 15.72q 3
3 Cotter, Grant Reed 16.11q 5
4 Sanders, David Reed 16.13q 4
5 Wright, Sam Fernley 16.14q 5
6 Ply, Jonathan Dayton 16.41q 2
7 Moreno, Jorge Reed 16.45q 3
8 O'Meara, Hunter Sparks 16.60q 4
9 Alexander, Carson South Tahoe 17.17 1
10 Bradshaw, Shane Spring Creek 17.60 1
11 Deurlington, Colin Tahoe-Trucke 17.76 4
12 Depaoli, Giovanni Bishop Manog 18.49 1
13 Lara, James Reed 18.51 2
14 Condie, Lane Pershing Cou 18.55 3
15 Okorie, Romeo Wooster 18.69 3
16 Welch, Riley Tahoe-Trucke 18.98 5
17 Maw, Adam Carson 19.18 1
18 De Geus, Joshua Bishop Manog 19.39 3
19 Reiley, Johnny Bishop Manog 19.47 5
20 Clyburn, Reid Churchill Co 19.48 5
21 Beaumont, Breyden North Valley 19.56 3
22 Cottell, Quinn Tahoe-Trucke 19.58 3
23 Yi, Xiangnan Carson 19.64 2
24 Zuniga, Gonzalo Bishop Manog 19.93 4
25 Nelson, Parker McQueen 20.26 4
26 Pankey, Cade Douglas 20.43 2
27 Brown, Trevor Churchill Co 20.48 4
28 Anderson, Stettler Galena 20.71 2
29 Vice, Jody North Valley 20.73 2
30 Banks, Trevor Fernley 21.59 1
-- Williams, William Douglas DNF 1
Event 13 Girls 100 Meter Hurdles
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
1 Brosch, Maya South Tahoe 16.22q 3
2 Kinsman, Kellie Spring Creek 16.73q 2
3 Black, Nia McQueen 17.34q 4
4 Jones, Kashia Wooster 17.73q 5
5 Newblom, Michelle Galena 17.88q 6
6 Jackson, Rylee Reno 18.06q 5
7 Favero, Athena Carson 18.11q 4
8 Rathbun, Nicole Tahoe-Trucke 18.16q 2
9 Tran, Thi Reed 18.21 1
10 Britt, Ashley Carson 18.28 1
11 Pendleton, Heather Tahoe-Trucke 18.53 6
12 Steinmaus, Lindsay Tahoe-Trucke 18.58 5
13 Koster, Olivia Tahoe-Trucke 18.65 3
14 Allred, Riana Fernley 18.73 2
15 Lawson, Tori Bishop Manog 19.14 6
16 August, Jazmyne Sparks 19.49 4
17 Vidales, Anna Pershing Cou 19.63 1
18 Hickox, Shelby Churchill Co 19.69 1
19 Carlson, Tatyana Lowry 19.70 4
20 Weber, Kimberly Reed 19.70 3
21 Jimenez, Trinity Fernley 19.91 1
22 Brach, Shannon Fernley 19.99 4
23 Pirtle, Anna North Valley 19.99 4
24 Laurie, Hannah Incline 20.23 3
25 Ebner, Elizabeth Churchill Co 20.68 6
26 Hickman, Olivia Spanish Spri 20.81 2
27 Ramos, Corin (Cc) Churchill Co 20.92 2
28 Cervantes, Kendal Bishop Manog 20.98 1
29 Richey, Marissa Elko 21.09 2
30 Snyder, Elle Tonopah 21.42 5
31 Griggs, Mackie Elko 21.57 5
32 Escobar, Gabby Carson 22.20 6
33 Singh, Serena Incline 22.23 5
34 Dotson, Brianna Wooster 22.47 6
35 East, Cassidy Churchill Co 23.35 5
36 Policky, Zoey Austin 24.02 3
Event 2 Boys 100 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
1 Widmar, Bobby Reed 11.41q 6
2 Banghart, Sam Damonte Ranc 11.46q 4
3 Coman, Dawson Douglas 11.49q 12
4 Giron-Burnham, Ivan Damonte Ranc 11.52q 1
5 Espiritu, Eric Reed 11.55q 3
6 Pfaff, Taylor McQueen 11.59q 10
7 Moore, Dajon North Valley 11.62q 2
8 Colby, Matt Incline 11.63q 5
9 Hinnant, Koby Douglas 11.65 11
10 Morrison, Tyler Spanish Spri 11.65 8
11 Clark, Dustin Bishop Manog 11.70 12
12 Neville, Reese Yerington 11.72 11
13 Dixon, Peyton Bishop Manog 11.77 7
14 Gurule, Joshua Douglas 11.78 7
15 Lopez, Erick Lowry 11.88 6
16 Roberti, Daniel Galena 11.89 10
17 Jackson, Dontell Bishop Manog 11.93 9
18 Tracy, Brandon Fernley 11.97 3
19 Moss, Dallas Reed 11.97 1
20 Cheathon-Dayton, Tavian McQueen 11.98 6
21 May, Scotty Tonopah 11.98 4
22 DuPea, Brady Spring Creek 12.01 1
23 Maier, Jarod Bishop Manog 12.04 2
24 Puentes, Alex Elko 12.06 5
25 Rosas, Victor Lowry 12.07 5
26 Saah, Damont McQueen 12.12 9
27 Campbell, Jordan Spring Creek 12.16 2
28 Allen, Colton Spanish Spri 12.19 10
29 Iguban, Gabe Elko 12.19 4
30 Spears, Cody Spanish Spri 12.23 7
31 Van Key, Alec Galena 12.28 2
32 Unger, Teron Fernley 12.34 10
33 Finn, Martinique North Valley 12.36 7
34 Frazier, Jacob Lowry 12.37 12
35 Ferrel, Robert Reed 12.37 8
36 Ritter, Quinn South Tahoe 12.38 8
37 Gsell, Thomas Carson 12.39 6
38 Rich, Tyler Fernley 12.42 7
39 Soto, Bryan Yerington 12.43 8
40 Nelms, Marco Elko 12.45 3
41 Rodriguez, Alberto Spring Creek 12.45 5
42 Gates, Joey Wooster 12.45 8
43 Jemerigbe, Brandon Tonopah 12.47 11
44 Henderson, Cooper Fernley 12.55 9
45 Bugarin, River McQueen 12.57 1
46 Lemus, Mateo Galena 12.61 8
47 Gattrell, William Pershing Cou 12.73 5
48 Garcia, Oscar Churchill Co 12.75 10
49 King, Samuel Douglas 12.76 10
50 Navarro, Kevin Galena 12.76 4
51 Copley, Drake Churchill Co 12.77 6
52 Cromer, Matt Incline 12.77 12
53 Rubacava, Diego Yerington 12.86 4
54 Acevedo, Dominic Tahoe-Trucke 12.86 9
55 Gould, Michael Carson 12.87 2
56 Doughty, Michael Tahoe-Trucke 12.88 4
57 McFalls, David Yerington 12.92 3
58 Rodriguez, Ricky Silver Stage 12.93 11
59 Tweedy, Austin Mineral Coun 12.95 7
60 Jones, Prescott Dayton 12.95 10
61 Littleton, DJ Incline 12.97 1
62 Jurado, Axel Sparks 12.97 6
63 Stark, Tyler Gabbs 12.99 11
64 Brown, Cody Spanish Spri 12.99 2
65 Womack, Isaiah Whittell 13.01 11
66 Heyward, Darryll Carson 13.03 7
67 Santiago, Eleazar Incline 13.18 9
68 Steelmon, Clayton Churchill Co 13.19 9
69 Diaz, Naythan Sparks 13.21 5
70 Roscom, Nhurkin Sparks 13.25 3
71 Hernandez, Juan Mineral Coun 13.25 10
72 Mazuera, Juan Churchill Co 13.30 1
73 Valladares, Oscar Silver Stage 13.43 12
74 Johnson, Ryan Dayton 13.44 5
75 Rae, Nick Tahoe-Trucke 13.51 12
76 Anthis, Jason Dayton 13.76 3
77 Ramirez barrera, Logan North Valley 14.12 4
78 Wadlow, Michael Mineral Coun 14.13 9
79 McCollough, Chris Tonopah 14.18 6
80 Landing, Kristian Whittell 14.18 2
81 Gomez, Justin Sparks 14.30 7
82 Brumis, Tyler South Tahoe 14.31 9
83 Hawk, Hayden Churchill Co 14.56 11
Event 1 Girls 100 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
1 Ozoude, Jessica Spanish Spri 12.45q 1
2 Patterson, Roxann Reed 13.23q 3
3 Elkins, Amber Bishop Manog 13.24q 5
4 Archer, Kathrine Spanish Spri 13.26q 6
5 Hudson, Haley McQueen 13.31q 8
6 Kinsman, Kellie Spring Creek 13.39q 11
7 Renfroe, Mikayla Pershing Cou 13.46q 10
8 Miller, Ali Reed 13.60q 4
9 Hinnant, Kyla Douglas 13.80 12
10 Branch, Eliza South Tahoe 13.91 9
11 Barnes, Michelle Whittell 13.95 6
12 Anderson, Taylor Reed 13.98 9
13 Slattery, Kayla Tonopah 13.99 10
14 Gansberg, Bailey Douglas 14.04 5
15 Ramirez, Jasmine Yerington 14.05 3
16 Fagoaga, Phoebe Elko 14.06 12
17 Tracy, Alyssa Fernley 14.07 11
18 Garrison, Shelby Lowry 14.11 6
19 Hendrix, Breanna Elko 14.21 1
20 Brunings, Zoe Tahoe-Trucke 14.24 10
21 Chavez, Giselle Sparks 14.25 2
22 Rife, Ashley Yerington 14.25 1
23 Basa, Erica Carson 14.26 4
24 Carlson, Tatyana Lowry 14.27 3
25 Pearson, Jessica Wooster 14.28 5
26 Snow, Audrey Lowry 14.33 2
27 Murdock, Ainsley McQueen 14.36 7
28 Southern, Breanna Spring Creek 14.38 5
29 Herrera, Hadley Fernley 14.39 9
30 Spillman, Jessica Spring Creek 14.48 12
31 Ingham, Jessie Dayton 14.49 7
32 Callan, Macie Dayton 14.52 8
33 Starzyk, Daphne Fernley 14.62 6
34 Dirga, Kandace Incline 14.64 6
35 Paulson, Abby Carson 14.65 5
36 Thomas, Hayley Tahoe-Trucke 14.66 9
37 Matosian, Hailey Tahoe-Trucke 14.74 8
38 Wagner, Vanessa Yerington 14.76 2
39 Garcia, Juli Lowry 14.80 8
40 Dixon, Loralei South Tahoe 14.82 11
41 Idzorek, Mia South Tahoe 14.83 1
42 Kurz, Taylor Elko 14.94 4
43 Cowan, Abigail Carson 14.95 7
44 Earley, Madison Tahoe-Trucke 15.00 1
45 Hickman, Olivia Spanish Spri 15.05 10
46 Moon, Mahal Churchill Co 15.06 11
47 Delgado, Nadina Elko 15.09 11
48 Iwuajoku, Destiny North Valley 15.11 12
49 Taylor, Stella Dayton 15.20 4
50 Gaviria, Luisa Virginia Cit 15.21 3
51 Grooms, Hailey Fernley 15.22 5
52 Wohle, Lillie Churchill Co 15.41 12
53 Nalder, Corie Douglas 15.44 8
54 Knight, Raynee Mineral Coun 15.46 2
55 Muller, Makayla North Valley 15.53 11
56 Williams, Melyssa Churchill Co 15.56 6
57 Roach, Asiah Sparks 15.58 5
58 Guerrero, Anayeli Yerington 15.64 8
59 Rippett, Shaylie Whittell 15.70 2
60 Fisher, Kimberly South Tahoe 15.71 10
61 Renio bermudez, Lisa North Valley 15.73 10
62 Carr, Katelyn Excel Christ 15.83 9
63 Knox, Caitlin Churchill Co 15.84 9
64 Duncan, Madison Whittell 15.88 9
65 Lara, Denice Sparks 16.08 4
66 Pecorino, Madelyn Incline 16.15 5
67 DeJoseph, Shea Carson 16.30 11
68 Finley, Alissa North Valley 16.31 7
69 Vogedes, Annemarie Wooster 16.35 3
70 Shelton, Alyssa Sparks 16.41 12
71 Wershila, Savannah Pershing Cou 16.64 8
72 Moss, Reilly Galena 16.67 11
73 Fialkowski, Jenna Dayton 16.71 1
74 Policky, Zoey Austin 17.36 7
75 Sipusic, Samantha Wooster 17.44 1
76 Hernandez, Veronica Mineral Coun 18.04 10
77 Conley, Artencia Silver Stage 18.85 2
78 Holtz, Felicity Silver Stage 18.89 12
Event 24 Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
Finals
1 McQueen 'A' 8:19.38 10
2 Elko 'A' 8:21.27 8
3 Douglas 'A' 8:40.62 6
4 Churchill County 'A' 8:41.34 5
5 Reed 'A' 8:47.30 4
6 Carson 'A' 8:50.56 3
7 Spanish Springs 'A' 9:06.68 2
8 South Tahoe 'A' 9:16.30 1
9 Lowry 'A' 9:29.34
10 Dayton 'A' 9:36.51
11 Pershing County 'A' 9:41.36
12 Sparks 'A' 9:44.94
13 Tahoe-Truckee 'A' 9:45.57
14 Mineral County 'A' 9:49.46
Event 23 Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Spring Creek 'A' 10:01.79 10
2 Tahoe-Truckee 'A' 10:23.25 8
3 McQueen 'A' 10:31.77 6
4 Fernley 'A' 10:56.70 5
5 Elko 'A' 11:03.46 4
6 Reed 'A' 11:07.79 3
7 Churchill County 'A' 11:09.38 2
8 Carson 'A' 11:11.38 1
9 Sparks 'A' 12:36.10
Event 4 Boys 200 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Widmar, Bobby Reed 22.76q 9
2 Hinnant, Koby Douglas 23.28q 8
3 Espiritu, Eric Reed 23.29q 4
4 Van Patten, Nick Sparks 23.30q 11
5 Moore, Dajon North Valley 23.37q 3
6 Coman, Dawson Douglas 23.44q 7
7 Banghart, Sam Damonte Ranc 23.58q 5
8 Giron-Burnham, Ivan Damonte Ranc 23.58q 1
9 Colby, Matt Incline 23.59 2
10 York, Jon McQueen 23.70 6
11 Clark, Dustin Bishop Manog 23.80 12
12 Allen, Kyrin Elko 23.81 10
13 Basa, Brandon Carson 23.91 2
14 Spivack, Michael Reed 23.92 2
15 Florez, Anthony McQueen 24.01 12
16 McDonald, Kenan Fernley 24.05 10
17 May, Scotty Tonopah 24.33 11
18 Peterson, Colton Churchill Co 24.34 6
19 Archer, Bryce Fernley 24.36 1
20 Lopez, Erick Lowry 24.39 5
21 Tracy, Brandon Fernley 24.42 5
22 Murrell, Levi Sparks 24.43 3
23 Oren, Isaac Galena 24.43 6
24 Rodriguez, Carlos Sparks 24.49 9
25 Hu, Simon McQueen 24.50 13
26 Ferrel, Robert Reed 24.51 13
27 Hess, Colton Virginia Cit 24.54 1
28 Kufeld, Bryson Elko 24.55 8
29 Spears, Cody Spanish Spri 24.57 4
30 Stevens, TJ Elko 24.67 9
31 Campbell, Jordan Spring Creek 24.67 7
32 Gentry, Tyler North Valley 24.70 7
33 Budu-Manuel, Francis Elko 24.73 11
34 Alexander, Carson South Tahoe 24.75 12
35 Rodriguez, Alberto Spring Creek 24.89 2
36 Nair, James Douglas 24.91 13
37 Gsell, Thomas Carson 24.91 7
38 Mendoza, Alex Wooster 24.95 8
39 Maier, Jarod Bishop Manog 24.95 3
40 Cox, Cody Spring Creek 25.03 12
41 Rosas, Victor Lowry 25.05 10
42 Bartley, Caulin Carson 25.14 4
43 Hneitina, Jason Fernley 25.26 2
44 Schroeder, Avery Bishop Manog 25.35 13
45 Wood, Brandon Dayton 25.36 8
46 Gates, Joey Wooster 25.42 11
47 Gbenjo, Chosen Wooster 25.49 7
48 Aguilar, Gustavo Sparks 25.58 5
49 Gould, Michael Carson 25.64 6
50 Hopkins, Dustin Churchill Co 25.74 2
51 Frazier, Jacob Lowry 25.79 3
52 Rubacava, Diego Yerington 25.84 3
53 Cottell, Quinn Tahoe-Trucke 25.86 8
54 Madera, Anthony Yerington 25.86 12
55 Vera, Jose Lowry 25.89 11
56 Bugarin, River McQueen 25.97 9
57 Huckabay, Mark Wooster 26.12 12
58 Felton, Aubrey Whittell 26.21 10
59 Mcdaniels, Conner North Valley 26.21 2
60 Smith, Zach Tahoe-Trucke 26.21 11
61 Webb, Chris Spring Creek 26.35 13
62 McFalls, David Yerington 26.36 1
63 Cromer, Matt Incline 26.43 5
64 Ussery, Shane Churchill Co 26.66 7
65 Doughty, Michael Tahoe-Trucke 26.80 5
66 Figuroa, Ramon Pershing Cou 27.01 3
67 Nelson, Conner Churchill Co 27.21 4
68 Cleary, Noah Incline 27.32 6
69 Brown, Austin Spanish Spri 27.51 10
70 Johnson, Ryan Dayton 27.63 10
71 Bitter, Ryan Churchill Co 27.67 5
72 Valladares, Oscar Silver Stage 27.68 6
73 Herron, Joshua North Valley 27.87 4
74 Santiago, Eleazar Incline 27.89 9
75 Hobson, Griffin South Tahoe 27.98 6
76 Rae, Nick Tahoe-Trucke 28.23 1
77 Brown, Zachary Spanish Spri 28.30 12
78 Brazil, Austin Silver Stage 28.40 13
79 McCollough, Chris Tonopah 29.11 9
80 Landing, Kristian Whittell 30.34 1
Event 3 Girls 200 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
1 Ozoude, Jessica Spanish Spri 25.65q 1
2 Brosch, Maya South Tahoe 25.98q 4
3 Patterson, Roxann Reed 26.97q 9
4 Jacinto, Vanessa McQueen 26.98q 3
5 Renfroe, Mikayla Pershing Cou 27.26q 10
6 Ramage, Ella Galena 27.29q 4
7 Favero, Athena Carson 27.44q 6
8 Elkins, Amber Bishop Manog 27.45q 10
9 Archer, Kathrine Spanish Spri 27.62 8
10 Miller, Ali Reed 27.63 5
11 Fernandez, Hailey Lowry 27.82 4
12 Jackson, Rylee Reno 27.88 11
13 Lehrke, Desiree Douglas 28.10 10
14 Yale, Olivia Tahoe-Trucke 28.72 11
15 Baier, Abby Tahoe-Trucke 28.75 5
16 Curtis, Sophie Tahoe-Trucke 28.78 8
17 Riege, Sydne Yerington 28.89 3
18 Ramirez, Jasmine Yerington 29.10 2
19 Byrne, Lizzy Douglas 29.15 9
20 Snow, Audrey Lowry 29.19 6
21 Chavez, Giselle Sparks 29.26 2
22 Pearson, Jessica Wooster 29.28 7
23 Murdock, Ainsley McQueen 29.41 7
24 Spillman, Jessica Spring Creek 29.53 11
25 Callan, Macie Dayton 29.54 11
26 Friel, Delaney Tonopah 29.62 1
27 Farrell, Kristin Galena 29.75 8
28 Mason, Ashley Dayton 29.75 7
29 Moss, Reilly Galena 29.82 10
30 Delgado, Nadina Elko 29.91 9
31 Navarro, Dajarrah Carson 30.00 1
32 Herrera, Hadley Fernley 30.07 7
33 Ingham, Jessie Dayton 30.08 6
34 Barnes, Michelle Whittell 30.20 10
35 Munroe, Macy Lowry 30.21 7
36 Forvilly, Samantha Whittell 30.37 8
37 Sandborn, Theresa South Tahoe 30.44 6
38 Dirga, Kandace Incline 30.49 9
39 Wagner, Vanessa Yerington 30.51 4
40 Martinez barron, Samanth North Valley 30.65 8
41 Starzyk, Daphne Fernley 30.72 5
42 Idzorek, Mia South Tahoe 30.81 2
43 Garcia, Juli Lowry 30.84 11
44 Cowan, Abigail Carson 31.02 3
45 Weber, Kimberly Reed 31.04 8
46 Tlapa, Kimberly Virginia Cit 31.19 8
47 Dahl, Mayla Churchill Co 31.28 11
48 Earley, Madison Tahoe-Trucke 31.37 10
49 Finley, Alissa North Valley 31.41 3
50 Taylor, Stella Dayton 31.68 9
51 Grooms, Hailey Fernley 31.79 6
52 Ramirez, Ofelia Silver Stage 31.97 5
53 Gaviria, Luisa Virginia Cit 32.39 7
54 Rudd, Jordan North Valley 32.44 2
55 Baum, Lexi Elko 32.55 4
56 Williams, Melyssa Churchill Co 32.62 10
57 Rippett, Shaylie Whittell 32.83 3
58 Vogedes, Annemarie Wooster 33.41 1
59 Pecorino, Madelyn Incline 33.42 11
60 Johnson, Amanda Virginia Cit 34.36 4
61 Avelar, Amanda North Valley 34.47 6
62 Clarke, Haylie Mineral Coun 34.54 9
63 Alexander, Malia (Sage) South Tahoe 35.05 5
64 Sipusic, Samantha Wooster 35.68 2
65 Martinez, Regina Sparks 36.77 7
66 Hernandez, Veronica Mineral Coun 38.05 3
67 Conley, Artencia Silver Stage 38.13 1
68 Holtz, Felicity Silver Stage 41.24 10
Event 14 Boys 110 Meter Hurdles
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Van Patten, Nick Sparks 15.07 10
2 Morrison, Tyler Spanish Spri 15.10 8
3 Ply, Jonathan Dayton 15.46 6
4 Sanders, David Reed 15.61 5
5 Wright, Sam Fernley 16.09 4
6 Moreno, Jorge Reed 16.14 3
7 O'Meara, Hunter Sparks 16.52 2
8 Cotter, Grant Reed 16.79 1
Event 13 Girls 100 Meter Hurdles
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Kinsman, Kellie Spring Creek 15.25 10
2 Brosch, Maya South Tahoe 15.40 8
3 Black, Nia McQueen 16.67 6
4 Newblom, Michelle Galena 16.95 5
5 Jackson, Rylee Reno 16.98 4
6 Favero, Athena Carson 17.66 3
7 Rathbun, Nicole Tahoe-Trucke 17.72 2
8 Jones, Kashia Wooster 17.83 1
Event 2 Boys 100 Meter Dash
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Espiritu, Eric Reed 11.15 10
2 Widmar, Bobby Reed 11.24 8
3 Colby, Matt Incline 11.45 6
4 Moore, Dajon North Valley 11.49 5
5 Pfaff, Taylor McQueen 11.57 4
6 Coman, Dawson Douglas 11.57 3
Event 1 Girls 100 Meter Dash
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Ozoude, Jessica Spanish Spri 12.36 10
2 Hudson, Haley McQueen 13.26 8
3 Patterson, Roxann Reed 13.30 6
4 Miller, Ali Reed 13.30 5
5 Archer, Kathrine Spanish Spri 13.35 4
6 Elkins, Amber Bishop Manog 13.41 3
7 Renfroe, Mikayla Pershing Cou 13.43 2
8 Kinsman, Kellie Spring Creek 13.73 1
Event 20 Boys 4x200 Meter Relay
==========================================================================
School Finals H# Points
==========================================================================
1 McQueen 'A' 1:29.83 3 10
2 Reed 'A' 1:32.30 3 8
3 Fernley 'A' 1:33.66 3 6
4 Carson 'A' 1:34.70 3 5
5 Douglas 'A' 1:36.39 2 4
6 Sparks 'A' 1:36.71 2 3
7 Pershing County 'A' 1:36.75 1 2
8 Spring Creek 'A' 1:37.25 1 1
9 Bishop Manogue 'A' 1:37.78 3
10 Churchill County 'A' 1:38.63 1
11 North Valleys 'A' 1:38.66 3
12 Elko 'A' 1:39.11 3
13 Lowry 'A' 1:39.36 2
14 Spanish Springs 'A' 1:40.43 2
15 Dayton 'A' 1:40.86 2
16 Virginia City 'A' 1:42.21 3
17 Mineral County 'A' 1:48.42 1
18 Incline 'A' 1:48.95 1
-- Tonopah 'A' DNF 2
-- Yerington 'A' DQ 2 Out of Zone
-- Tahoe-Truckee 'A' DQ 2 Out of Zone
Event 19 Girls 4x200 Meter Relay
==========================================================================
School Finals H# Points
==========================================================================
1 McQueen 'A' 1:48.39 3 10
2 Reed 'A' 1:50.29 3 8
3 Galena 'A' 1:50.60 2 6
4 Lowry 'A' 1:51.49 3 5
5 Douglas 'A' 1:52.80 3 4
6 Tahoe-Truckee 'A' 1:55.16 2 3
7 Spring Creek 'A' 1:56.28 1 2
8 Elko 'A' 1:56.33 3 1
9 Churchill County 'A' 1:56.51 3
10 Dayton 'A' 1:56.65 2
11 Pershing County 'A' 1:57.18 1
12 Carson 'A' 1:58.09 2
13 Yerington 'A' 1:58.28 3
14 North Valleys 'A' 2:03.20 3
15 Tonopah 'A' 2:09.03 2
16 Sparks 'A' 2:10.82 2
Event 10 Boys 1600 Meter Run
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Ocegueda, Anthony Reed 4:26.05 1 10
2 Weisberg, Henry McQueen 4:28.80 1 8
3 Stallings, Zach McQueen 4:39.03 1 6
4 Gephart, Gregory McQueen 4:40.42 1 5
5 Heusser, Brady Dayton 4:40.73 1 4
6 Dobrowski, Andrew Galena 4:41.49 1 3
7 Osborn, Carson Douglas 4:41.79 1 2
8 Barta, Zak Tahoe-Trucke 4:42.01 1 1
9 Rodriguez, Luke Wooster 4:43.02 1
10 Roach, Jonathan Fernley 4:43.28 1
11 Rose, Tim Elko 4:45.30 1
12 Klekas, Alex Elko 4:45.38 1
13 Jorgenson, Ammon Reed 4:46.97 1
14 Evers, Steven Spring Creek 4:47.81 1
15 Garrett, Daunte Bishop Manog 4:48.06 1
16 Martinez, Jaime Wooster 4:48.39 1
17 Murphy, Ryan Tahoe-Trucke 4:52.67 1
18 Aguilar, Nik McQueen 4:53.32 2
19 Eppolito, Ryan Incline 4:53.99 2
20 Stoddard, Edward Elko 4:54.09 1
21 Ribeiro, Andrew Spanish Spri 4:54.81 1
22 Horner, Daniel Spanish Spri 4:54.92 1
23 Voss, Patrick Douglas 4:54.94 1
24 Martin, Trevor Mineral Coun 4:56.31 2
25 Torvinen, Ben McQueen x4:56.57 1
26 Rhodes, David Silver Stage 4:57.04 1
27 Salas, Andres Elko 4:57.53 2
28 Harris, Zach Bishop Manog 4:57.97 2
29 Medeiros, Cale McQueen x4:57.98 2
30 Fallini-Haas, William Spring Creek 4:58.53 2
31 Fry, Jesse Bishop Manog 5:00.42 2
32 Verbeck, Hudson Tahoe-Trucke 5:02.12 1
33 Smith, Ian Tahoe-Trucke 5:02.33 1
34 Mangiaracina, Mario South Tahoe 5:02.84 1
35 Hakin, Matthew Spanish Spri 5:03.60 2
36 Kracaw, Will Lowry 5:04.23 2
37 Marsala, Maverick McQueen x5:05.69 2
38 Rehmann, Jakeb North Valley 5:06.11 2
39 Bean, Miles Carson 5:06.52 2
40 Aguilera-Herrera, Cesar Reed 5:09.80 2
41 Mutz, Paul South Tahoe 5:10.35 1
42 Geisinger, Kyree Reed 5:10.41 2
43 Medina, Trinity Carson 5:10.95 2
44 Sanchez, Gavin Pershing Cou 5:13.74 2
45 Mead, Logan Carson 5:14.19 2
46 Hunter, Ethan Fernley 5:16.52 2
47 Scott, Zackary Dayton 5:17.41 2
48 Rauh, Hunter Carson 5:18.54 3
49 Duarte, Austin Dayton 5:23.09 2
50 Petty, Nick Whittell 5:24.37 2
51 Polson, Spencer Silver Stage 5:24.45 2
52 Guevin, Zachary Excel Christ 5:25.13 2
53 Anthony, Adam Excel Christ 5:27.44 2
54 Gleason, Kapili Churchill Co 5:28.09 3
55 Benik, Jeremy Galena 5:28.43 3
56 Rose, Bryce Dayton 5:29.09 3
57 Williams, Isaiah Churchill Co 5:30.49 2
58 Bake, Owen Pershing Cou 5:30.51 3
59 Gildone, Joe Lowry 5:31.75 3
60 Hoefer, Christopher South Tahoe 5:34.11 3
61 Anderson, Michael Churchill Co 5:34.21 3
62 Spurlock, Scott Yerington 5:34.99 3
63 Vasquez, Omar Sparks 5:37.69 3
64 Jacobo, Tristan Spring Creek 5:38.95 3
65 Heitzenrader, Nathan Spanish Spri 5:39.16 3
66 Mourelatos, Andreas Incline 5:53.55 2
67 Galarza, Oscar Lowry 5:57.91 3
68 Breckenridge, Evan Virginia Cit 6:01.26 3
69 Dohoney, Tyler Virginia Cit 6:02.96 3
70 McCann, Forrest South Tahoe 6:03.29 3
71 Eason, Derek Tonopah 6:04.18 3
72 Bronco, Dalton Yerington 6:04.92 3
73 Chapton, Alex Douglas 6:04.95 3
74 Maldonado, Joe Wooster 6:08.25 3
75 Frost, Dawson Churchill Co 6:14.22 3
76 Plimpton, Scott Pershing Cou 6:24.36 3
77 McDoniel, Derrick Yerington 6:37.17 3
Event 9 Girls 1600 Meter Run
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 King-Shaw, Samantha Reed 5:26.86 1 10
2 Ipsen, Gillian Wooster 5:30.36 1 8
3 Kottingger, Tayler Reno 5:32.40 1 6
4 Young, Sofia Reno 5:33.13 1 5
5 Melendrez, Alexis Spanish Spri 5:34.86 1 4
6 Marlow, Callee McQueen 5:36.54 1 3
7 Cote, Madison Douglas 5:39.48 1 2
8 Bell, Kacie Elko 5:40.28 1 1
9 Sosa, Blanca Carson 5:41.17 1
10 Lusk, Rylie Spring Creek 5:41.65 1
11 Lang-Ree, Claire Tahoe-Trucke 5:42.74 1
12 Bradley, Carrie Tahoe-Trucke 5:44.17 1
13 Kuskie, Rebecca Lowry 5:47.93 1
14 Jones, Cassandra McQueen 5:48.47 1
15 Ebling, Sarah Reed 5:50.57 1
16 De Leon, Grace Fernley 5:51.75 1
17 Landis, Zaria Dayton 5:53.92 1
18 Jonson, Raini Elko 5:55.74 1
19 Jackson, Rheanna Carson 6:09.17 2
20 Nuckolls, Melanie Churchill Co 6:11.43 2
21 Fillat, Syra Tahoe-Trucke 6:12.65 1
22 Rezaei, Rachel McQueen 6:12.92 2
23 Pine, Laura Reed 6:13.97 2
24 Campbell, Mallori Fernley 6:14.51 2
25 Doren, Aimee Spring Creek 6:14.73 2
26 Best, Justice Spanish Spri 6:19.31 2
27 Carr, Savanna Elko 6:21.08 2
28 Felix, Vanessa Elko 6:21.46 2
29 McFarlane, Breana Fernley 6:22.22 2
30 Bedwell, Sierra South Tahoe 6:26.40 2
31 Barwig, Kaeli Dayton 6:35.61 2
32 Hurtado, Angie Sparks 6:39.04 2
33 Schrage, Anne Incline 6:44.14 2
34 Kwong, Ojesa Whittell 6:47.40 2
35 Wongfonnato, Jiavanna Carson 6:55.85 2
36 Lovell, Haylee Wooster 7:04.11 2
37 Martinez barron, Daisy North Valley 7:06.60 2
38 Rorex, Savannah Lowry 7:31.30 2
39 Oh, Sabrina Wooster 7:34.63 2
40 Everhart, Brienna Lowry 7:44.34 2
41 Cook, Siobhanie South Tahoe 8:34.22 2
42 Guzman lara, Dianne North Valley 9:20.85 2
Event 18 Boys 4x100 Meter Relay
==========================================================================
School Finals H# Points
==========================================================================
1 McQueen 'A' 43.29 3 10
2 Reed 'A' 43.96 3 8
3 Douglas 'A' 44.65 2 6
4 North Valleys 'A' 45.21 3 5
5 Galena 'A' 45.30 3 4
6 Fernley 'A' 45.40 3 3
7 Elko 'A' 46.05 3 2
8 Carson 'A' 46.09 3 1
9 Spring Creek 'A' 46.60 1
10 Sparks 'A' 46.70 2
11 Pershing County 'A' 46.80 1
12 Lowry 'A' 46.81 2
13 Churchill County 'A' 47.09 2
14 Yerington 'A' 47.63 2
15 Spanish Springs 'A' 47.83 3
16 Dayton 'A' 48.01 2
17 Incline 'A' 48.25 1
18 Tonopah 'A' 48.67 2
19 Tahoe-Truckee 'A' 49.92 2
20 Mineral County 'A' 52.55 1
Event 17 Girls 4x100 Meter Relay
==========================================================================
School Finals H# Points
==========================================================================
1 Reed 'A' 50.85 3 10
2 McQueen 'A' 50.92 3 8
3 Galena 'A' 52.11 3 6
4 Douglas 'A' 52.79 3 5
5 Spanish Springs 'A' 53.15 3 4
6 Spring Creek 'A' 53.59 2 3
7 Fernley 'A' 54.67 3 2
8 Lowry 'A' 54.88 2 1
9 Dayton 'A' 55.32 3
10 Tahoe-Truckee 'A' 55.38 2
11 Carson 'A' 56.13 2
12 Churchill County 'A' 57.11 2
13 Pershing County 'A' 57.25 1
14 Tonopah 'A' 57.77 2
15 Incline 'A' 58.34 1
16 North Valleys 'A' 58.62 3
17 Mineral County 'A' 1:05.45 1
-- South Tahoe 'A' DQ 2
Event 6 Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Jubilee, Randall McQueen 49.85 11 10
2 Schwedt, Alex McQueen 50.61 11 8
3 Jones, Jordan McQueen 50.64 11 6
4 Neville, Reese Yerington 51.67 11 5
5 Campbell, Tayjion Reed 52.18 10 4
6 Emerson, Cameron Reed 52.77 11 3
7 Florez, Anthony McQueen 52.92 11 2
8 Drake, Landon Elko 53.19 10 1
9 Gurule, Joshua Douglas 53.20 4
10 Hess, Colton Virginia Cit 53.39 10
11 Florence, Davis Spring Creek 53.89 9
12 Dethlefsen, Fabian Bishop Manog 54.04 9
13 Garrett, Daunte Bishop Manog 54.12 10
14 Stevens, TJ Elko 54.96 9
15 Mendoza, Alex Wooster 55.01 10
16 Nair, James Douglas 55.22 3
17 Thurston, Broder Churchill Co 55.25 9
18 Evans, Jacob Douglas 55.46 9
19 Pine, Logan Reed 55.68 11
20 Strahan, Sam Virginia Cit 56.16 8
21 Oren, Isaac Galena 56.48 7
22 Rodriguez, Ricky Silver Stage 56.80 3
23 DeRicco, Anthony Bishop Manog 56.90 8
24 Zelaya, Ethan Pershing Cou 56.96 8
25 Cannon, Dante Spring Creek 57.06 8
26 Schmidt, Josiah Reed 57.07 9
27 Freitag, Trenton Elko 57.11 7
27 Pankey, Cade Douglas 57.11 4
29 Parker, Dakotah Fernley 57.79 7
30 Fonzo, Hugh Virginia Cit 57.92 6
31 Hopkins, Dustin Churchill Co 58.10 6
32 Mcdaniels, Conner North Valley 58.98 5
33 Davis, Tyler Tahoe-Trucke 59.06 7
34 Jurado, Axel Sparks 59.06 6
35 Sandborn, Daniel South Tahoe 59.10 1
36 Delgado, Andy Whittell 59.21 6
37 Vera, Jose Lowry 59.45 6
38 East, Trevor Churchill Co 59.51 2
39 Williams, Jason North Valley 59.62 5
40 Diaz, Naythan Sparks 59.93 7
41 Acevedo, Dominic Tahoe-Trucke 1:00.28 7
42 Figuroa, Ramon Pershing Cou 1:00.30 3
43 Chandler, Tyler Dayton 1:00.60 8
44 Myler, Vance Silver Stage 1:00.66 6
45 Aranas, Avery Sparks 1:01.47 6
46 Lopez, Abner Sparks 1:01.73 5
47 Herron, Joshua North Valley 1:01.78 4
48 Cleary, Noah Incline 1:01.80 3
49 Anthis, Jason Dayton 1:01.83 3
50 Littleton, DJ Incline 1:02.02 2
51 Bennert, Karl Silver Stage 1:02.61 4
52 Banks, Trevor Fernley 1:03.34 1
53 Johnson, Ryan Dayton 1:03.62 5
54 Kollar, Tyler Fernley 1:03.90 7
55 Valladares, Oscar Silver Stage 1:04.65 5
56 Moretti, Tony Tahoe-Trucke 1:05.08 7
57 Bibolet, Blaise Incline 1:06.38 2
58 McCollough, Chris Tonopah 1:06.78 4
59 Bachman, Noah Whittell 1:07.35 3
60 Pelletier, Patrick Mineral Coun 1:12.27 4
61 Scollard, Romeo Fernley 1:23.71 4
Event 5 Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Wapstra Scott, Brenna Tahoe-Trucke 1:01.87 8 10
2 Garrison, Shelby Lowry 1:02.94 8 8
3 Walz, Lauryn Spring Creek 1:03.17 8 6
4 Yale, Olivia Tahoe-Trucke 1:05.44 8 5
5 Riege, Sydne Yerington 1:05.48 7 4
6 Wells, Grace Dayton 1:05.79 8 3
7 Mooney, Rebecca Reed 1:05.93 7 2
8 Overton, Zoe Spanish Spri 1:06.29 7 1
9 Mauer, Alandra Spring Creek 1:06.33 7
10 Hendrix, Breanna Elko 1:06.94 5
11 Drake, Lauryn Elko 1:07.38 6
12 Rowley, Gabe Elko 1:07.65 5
13 Johnson, Raquel Galena 1:08.41 6
14 Munroe, Macy Lowry 1:09.19 7
15 Forvilly, Samantha Whittell 1:09.30 2
16 Cerini, Kati Rae Pershing Cou 1:09.51 6
17 Pereyra, Justine Bishop Manog 1:09.75 5
18 Oliphant, Jordan Spring Creek 1:10.94 2
19 Ramirez, Ofelia Silver Stage 1:11.05 5
20 Guerrero, Anayeli Yerington 1:11.11 5
21 Dinan, Samantha North Valley 1:11.17 8
22 Robertson, Lily Tahoe-Trucke 1:11.98 1
23 Thompson, Aimee Tonopah 1:12.14 5
24 Barnes, Michelle Whittell 1:12.97 2
25 McFarlane, Breana Fernley 1:13.00 2
26 Garcia, Juli Lowry 1:13.87 5
27 Rudd, Jordan North Valley 1:14.41 7
28 Iwuajoku, Destiny North Valley 1:14.83 6
29 Finley, Alissa North Valley 1:16.10 6
30 Campbell, Mallori Fernley 1:17.02 1
31 Reynaga, Teresa Yerington 1:17.08 4
32 Fialkowski, Jenna Dayton 1:18.81 4
33 Wershila, Savannah Pershing Cou 1:20.81 2
34 Lara, Denice Sparks 1:21.44 3
35 Madrid, Ricki Spring Creek 1:22.75 4
36 Katzenbach, Hannah Tonopah 1:23.05 4
37 Maldonado, Catherine Sparks 1:31.33 4
38 Conley, Artencia Silver Stage 1:31.98 3
Event 16 Boys 300 Meter Hurdles
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Van Patten, Nick Sparks 40.18 7 10
2 Deurlington, Colin Tahoe-Trucke 42.13 6 8
3 Moreno, Jorge Reed 42.51 7 6
4 Alexander, Carson South Tahoe 43.43 7 5
5 Ply, Jonathan Dayton 43.63 7 4
6 Lara, James Reed 43.69 7 3
7 Carter, Asa Carson 43.77 2 2
8 Cotter, Grant Reed 44.01 7 1
9 O'Meara, Hunter Sparks 44.20 6
10 Sanders, David Reed 44.28 7
11 Bradshaw, Shane Spring Creek 44.41 7
12 Peck, Brian Reno 44.56 5
13 Wright, Sam Fernley 44.64 6
14 De Geus, Joshua Bishop Manog 44.80 6
15 Vercellotti, Cade Churchill Co 44.81 2
16 Depaoli, Giovanni Bishop Manog 44.99 5
17 Welch, Riley Tahoe-Trucke 45.15 6
18 Clyburn, Reid Churchill Co 45.24 6
19 Condie, Lane Pershing Cou 45.39 5
20 Yi, Xiangnan Carson 45.57 5
21 Maw, Adam Carson 46.52 5
22 Walker, Jeffery Dayton 46.67 4
23 Anderson, Stettler Galena 46.93 6
24 Gould, Michael Carson 47.25 4
25 Beaumont, Breyden North Valley 47.33 6
26 Nelson, Parker McQueen 47.38 3
27 McAbee, Cody Sparks 47.62 5
28 Stalter, Chase South Tahoe 48.06 1
29 Vice, Jody North Valley 48.42 4
30 Boothe, Jordan Churchill Co 48.52 4
31 Zuniga, Gonzalo Bishop Manog 48.54 3
32 Newberger, Ryan South Tahoe 49.00 3
33 Cottell, Quinn Tahoe-Trucke 49.41 3
34 Gomez, Emilio Pershing Cou 49.44 2
35 Solomon, Noah South Tahoe 49.54 1
36 Stark, Tyler Gabbs 49.82 2
37 Crittenden, Dylan Mineral Coun 54.25 2
38 Arson, Tyler Mineral Coun 1:00.10 2
39 McDoniel, Derrick Yerington 1:02.41 1
40 Gallups, Liam Lowry 1:04.43 2
Event 15 Girls 300 Meter Hurdles
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Brosch, Maya South Tahoe 44.98 7 10
2 Favero, Athena Carson 47.34 7 8
3 Newblom, Michelle Galena 48.77 7 6
4 Jackson, Rylee Reno 49.38 6 5
5 Jeppsen, Kenadee Lowry 49.51 1 4
6 Black, Nia McQueen 49.81 7 3
7 Hinkle, Hailey Lowry 51.46 2 2
8 Britt, Ashley Carson 52.46 6 1
9 Steinmaus, Lindsay Tahoe-Trucke 52.70 6
10 Lawson, Tori Bishop Manog 53.20 6
11 Pirtle, Anna North Valley 53.60 5
12 Koster, Olivia Tahoe-Trucke 53.67 6
13 Jones, Kashia Wooster 53.95 7
14 Laurie, Hannah Incline 54.59 5
15 Paulson, Abby Carson 54.97 4
16 Tran, Thi Reed 55.22 5
17 Griggs, Mackie Elko 55.34 5
18 Richey, Marissa Elko 55.44 4
19 Weber, Kimberly Reed 55.94 3
20 Vidales, Anna Pershing Cou 56.32 5
21 Hickox, Shelby Churchill Co 56.52 5
22 Jimenez, Trinity Fernley 56.52 5
23 Ebner, Elizabeth Churchill Co 56.64 3
24 Pulley, Sariah Elko 56.87 4
25 Lehrke, Sabrina Douglas 56.99 4
26 Rathbun, Nicole Tahoe-Trucke 57.11 6
27 Brach, Shannon Fernley 57.37 4
28 Laurie, Ava Incline 58.27 2
29 Fernandez, Adrienne Bishop Manog 58.90 4
30 Ramos, Corin (Cc) Churchill Co 59.84 2
31 Knight, Raynee Mineral Coun 1:00.34 1
32 Mendoza, Yuliana Tahoe-Trucke 1:02.00 1
33 Laguna, Tifanny Reed 1:02.25 3
34 East, Cassidy Churchill Co 1:02.61 2
35 Singh, Serena Incline 1:03.54 2
36 Dotson, Brianna Wooster 1:05.60 3
37 Escobar, Gabby Carson 1:06.73 3
Event 8 Boys 800 Meter Run
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Spodobalski, Logan Bishop Manog 1:55.89 1 10
2 Thomson, Tristen Churchill Co 1:57.65 1 8
3 Jubilee, Randall McQueen 1:58.23 1 6
4 DuPea, Brady Spring Creek 1:59.27 1 5
5 Gallagher, Michael Elko 2:01.92 1 4
6 Stallings, Zach McQueen 2:03.59 1 3
7 Morris, Kaleb Douglas 2:04.22 1 2
8 Murphy, Ryan Tahoe-Trucke 2:05.13 1 1
9 Dobrowski, Andrew Galena 2:05.45 1
10 Eppolito, Ryan Incline 2:07.49 1
11 Martinez, Jaime Wooster 2:07.62 1
12 Medeiros, Cale McQueen 2:07.71 1
13 Klekas, Alex Elko 2:08.78 1
14 Dominguez, Jorge Sparks 2:09.08 1
15 Jia, Watson McQueen 2:09.32 3
16 Gomez-Barios, Hector Carson 2:09.63 1
17 Rhodes, David Silver Stage 2:10.73 1
18 Heusser, Brady Dayton 2:10.99 2
19 Fry, Jesse Bishop Manog 2:11.77 2
20 Harris, Zach Bishop Manog 2:11.83 2
21 Rehmann, Jakeb North Valley 2:11.99 2
22 Behymer-Smith, Joshua Excel Christ 2:12.49 1
23 Theilman, Brandon Douglas 2:13.41 3
24 Verbeck, Hudson Tahoe-Trucke 2:14.73 1
25 Postlethwaite, Craig Spanish Spri 2:14.84 3
26 Smith, Ian Tahoe-Trucke 2:15.19 1
27 Geisinger, Kyree Reed 2:15.19 2
28 Harris, Bryan Douglas 2:15.52 2
29 Trujillo gonzalez, Jesus North Valley 2:15.64 3
30 Anthony, Adam Excel Christ 2:16.32 2
31 Kitzmiller, Hunter McQueen x2:16.58 2
32 Morris, Devin Lowry 2:16.92 2
33 Flaten, Adam Carson 2:17.24 2
34 Guevin, Zachary Excel Christ 2:17.57 2
35 Garate, Spencer Reed 2:17.65 2
36 Hakin, Matthew Spanish Spri 2:20.36 3
37 Aranjo, Omar Lowry 2:21.04 2
38 Daniels, James Spanish Spri 2:21.06 3
39 Fonzo, Hugh Virginia Cit 2:21.51 2
40 Lujan, Eder Elko 2:22.11 2
41 Anderson, Michael Churchill Co 2:22.21 2
42 Demillo, JR Churchill Co 2:22.25 2
43 Hurtado, Andres Yerington 2:22.82 3
44 Sanchez, Gavin Pershing Cou 2:23.34 2
45 Copeland, Brandon Carson 2:23.70 2
46 Cathey, Justin Churchill Co 2:23.71 3
47 Hunter, Ethan Fernley 2:23.75 2
48 Jorgenson, Ammon Reed 2:25.15 2
49 Bennert, Karl Silver Stage 2:25.69 2
50 Galloway, Aaron Dayton 2:25.87 3
51 Oren, Isaac Galena 2:26.28 3
52 Scott, Zackary Dayton 2:26.45 2
53 Bake, Owen Pershing Cou 2:26.64 2
54 Propstra, Ids Tahoe-Trucke 2:26.86 2
55 Brazil, Austin Silver Stage 2:27.48 3
56 Rose, Bryce Dayton 2:27.89 3
57 Petty, Nick Whittell 2:31.90 3
58 Benik, Jeremy Galena 2:34.36 3
59 Heitzenrader, Nathan Spanish Spri 2:36.12 3
60 Holmes, Calvin South Tahoe 2:38.85 3
61 Bachman, Noah Whittell 2:40.74 3
62 Delgado, Andy Whittell 2:42.15 3
63 Posada, Richard South Tahoe 2:45.14 3
64 McCollough, Chris Tonopah 2:47.83 3
65 Maldonado, Joe Wooster 2:48.38 3
66 Embry, Jon Paul South Tahoe 2:50.51 3
67 Plimpton, Scott Pershing Cou 2:51.38 3
68 Arson, Tyler Mineral Coun 2:51.64 3
69 Holtshouser, Connor Sparks 2:52.91 3
70 Pelletier, Patrick Mineral Coun 2:54.01 3
71 Ball, Clayton Churchill Co x2:54.34 3
72 Gutierrez, Juan Sparks 2:57.15 3
73 Pelletier, Christopher Mineral Coun 3:25.22 3
Event 7 Girls 800 Meter Run
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Mahlke, Julia Spring Creek 2:22.59 1 10
2 King-Shaw, Samantha Reed 2:26.96 1 8
3 Walz, Lauryn Spring Creek 2:28.32 1 6
4 Kenny, Grace Galena 2:29.94 1 5
5 Cote, Madison Douglas 2:30.07 1 4
6 Marlow, Callee McQueen 2:30.67 1 3
7 Pendleton, Heather Tahoe-Trucke 2:31.89 1 2
8 Kottingger, Tayler Reno 2:32.51 1 1
9 Mauer, Larissa Spring Creek 2:34.39 1
10 Sosa, Blanca Carson 2:34.96 1
11 Young, Sofia Reno 2:35.32 1
12 Richardson, Taylor Fernley 2:35.58 1
13 Crook, Piper Fernley 2:35.77 1
14 Sullivan, Ally South Tahoe 2:36.30 1
15 De Leon, Grace Fernley 2:36.47 1
16 Isaac, Kristian Fernley 2:36.78 1
17 Lusk, Rylie Spring Creek 2:37.20 1
18 Jones, Cassandra McQueen 2:37.71 1
19 Ebling, Sarah Reed 2:41.07 1
20 Gonzales, Madeline Pershing Cou 2:41.43 2
21 Montano, Marlena Tahoe-Trucke 2:42.61 2
22 Ortiz, Tashera Reed 2:43.60 2
23 Cerini, Kati Rae Pershing Cou 2:46.20 2
24 Jackson, Rheanna Carson 2:46.53 2
25 Overlie, Chloe Churchill Co 2:46.71 1
26 Liemandt, Kathryn Carson 2:51.39 2
27 Abarno, Izzy Tahoe-Trucke 2:53.28 2
28 Guerrero, Anayeli Yerington 2:53.48 2
29 Avery, Taylor Elko 2:54.55 2
30 Carr, Savanna Elko 2:55.56 2
31 Lovell, Haylee Wooster 2:57.56 2
32 Baeza, Scarlet Carson 3:00.75 2
33 Christiansen, Nina North Valley 3:00.89 2
34 Sims, Shaila Sparks 3:01.44 2
35 Schrage, Anne Incline 3:03.87 2
36 Robles, Nayeli Sparks 3:04.95 2
37 Gahr, Halee Silver Stage 3:05.85 2
38 Bedwell, Sierra South Tahoe 3:06.96 2
39 Faulkner, Miranda North Valley 3:10.83 2
40 Leavitt, Seriah Pershing Cou 3:11.91 2
41 Martinez barron, Daisy North Valley 3:12.53 2
42 Gonzalez, Janine Sparks 3:14.62 2
43 Katzenbach, Hannah Tonopah 3:29.80 1
Event 4 Boys 200 Meter Dash
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Espiritu, Eric Reed 22.93 10
2 Widmar, Bobby Reed 22.96 8
3 Van Patten, Nick Sparks 23.08 6
4 Moore, Dajon North Valley 23.38 5
5 Hinnant, Koby Douglas 23.45 4
6 Coman, Dawson Douglas 23.68 3
Event 3 Girls 200 Meter Dash
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Ozoude, Jessica Spanish Spri 24.81 10
2 Brosch, Maya South Tahoe 26.39 8
3 Jacinto, Vanessa McQueen 26.96 6
4 Favero, Athena Carson 27.30 5
5 Patterson, Roxann Reed 27.64 4
6 Renfroe, Mikayla Pershing Cou 27.71 3
7 Ramage, Ella Galena 27.71 2
Event 12 Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Weisberg, Henry McQueen 9:50.86 10
2 Munyan, John Douglas 9:51.75 8
3 Ocegueda, Anthony Reed 9:53.64 6
4 Gephart, Gregory McQueen 10:10.18 5
5 Campbell, Cole Spring Creek 10:22.05 4
6 Barta, Zak Tahoe-Trucke 10:25.63 3
7 Rodriguez, Luke Wooster 10:31.09 2
8 Rose, Tim Elko 10:33.07 1
9 Jorgenson, Ammon Reed 10:33.54
10 Roach, Jonathan Fernley 10:37.12
11 Martin, Trevor Mineral Coun 10:41.75
12 Aguilar, Nik McQueen 10:42.56
13 Terry, Joseph Churchill Co 10:43.82
14 Leavitt, Carson Galena 10:45.03
15 Evers, Steven Spring Creek 10:45.54
16 Ugalde, Mario Churchill Co 10:45.94
17 Stoddard, Edward Elko 10:47.08
18 Sandborn, Daniel South Tahoe 10:52.27
19 Ribeiro, Andrew Spanish Spri 10:52.84
20 Horner, Daniel Spanish Spri 10:53.24
21 Simone, Aleksei Galena 11:00.79
22 Lynch, Kobe Galena 11:01.24
23 Bean, Miles Carson 11:03.95
24 Mead, Logan Carson 11:06.25
25 Kracaw, Will Lowry 11:06.68
26 Marsala, Maverick McQueen 11:18.96
27 Fallini-Haas, William Spring Creek 11:20.74
28 Bronco, Dalton Yerington 11:21.80
29 Nez, Delane Yerington 11:28.49
30 Aguilera-Herrera, Cesar Reed 11:32.96
31 Theilman, Brandon Douglas 11:33.70
32 Dohoney, Tyler Virginia Cit 11:38.21
33 Sherwin, Ben South Tahoe 11:43.28
34 Laine, Calin Tahoe-Trucke 11:50.01
35 Hendriks, Cole Spanish Spri 11:55.87
36 Bischopink, Samuel McQueen x12:02.92
37 Gallups, Liam Lowry 12:08.19
38 Siewert, Kris Elko 12:11.32
39 Gotaas, Ryan Reed 12:13.29
40 Duarte, Austin Dayton 12:25.95
41 Fast, Justus Galena 12:27.55
42 Gildone, Joe Lowry 12:35.72
43 Jacobo, Tristan Spring Creek 12:38.04
44 Larkins, KC Tahoe-Trucke 12:43.81
45 Kling, Tony Fernley 12:44.33
46 Cram, Chauncey Dayton 12:55.81
47 Vasquez, Omar Sparks 13:21.30
48 McDoniel, Derrick Yerington 13:26.14
Event 11 Girls 3200 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Ipsen, Gillian Wooster 12:02.47 10
2 Mahlke, Julia Spring Creek 12:03.74 8
3 Melendrez, Alexis Spanish Spri 12:05.07 6
4 King-Shaw, Samantha Reed 12:09.41 5
5 Mauer, Larissa Spring Creek 12:12.76 4
6 Kottingger, Tayler Reno 12:19.44 3
7 Sullivan, Ally South Tahoe 12:23.54 2
8 Barwig, Kaeli Dayton 12:26.72 1
9 Bell, Kacie Elko 12:32.12
10 Kuskie, Rebecca Lowry 12:33.37
11 Bradley, Carrie Tahoe-Trucke 12:33.92
12 Covington, Hannah Bishop Manog 12:34.66
13 Jonson, Raini Elko 12:51.47
14 Rae, Amanda Tahoe-Trucke 13:11.04
15 Robertson, Lily Tahoe-Trucke 13:15.03
16 Oliphant, Jordan Spring Creek 13:20.64
17 Campbell, Maibrie Fernley 13:22.47
18 Rezaei, Rachel McQueen 13:28.04
19 Doren, Aimee Spring Creek 13:34.85
20 Felix, Vanessa Elko 13:48.11
21 Pine, Laura Reed 13:50.11
22 Guzman, Jessica Reed 13:51.73
23 Best, Justice Spanish Spri 14:09.36
24 Zubieta, Brynne Elko 14:25.49
25 Wongfonnato, Jiavanna Carson 14:35.36
26 Everhart, Brienna Lowry 14:54.03
27 Gaitan, Stephanie Fernley 15:00.56
28 Baeza, Scarlet Carson 15:04.23
29 Liemandt, Kathryn Carson 16:39.51
30 Faulkner, Miranda North Valley 17:15.48
Event 22 Boys 4x400 Meter Relay
==========================================================================
School Finals H# Points
==========================================================================
1 McQueen 'A' 3:24.50 3 10
2 Elko 'A' 3:35.04 3 8
3 Carson 'A' 3:35.73 1 6
4 Douglas 'A' 3:36.98 3 5
5 Fernley 'A' 3:37.39 2 4
6 Reed 'A' 3:40.40 3 3
7 Sparks 'A' 3:40.46 3 2
8 Tahoe-Truckee 'A' 3:40.59 2 1
9 Churchill County 'A' 3:42.07 2
10 North Valleys 'A' 3:44.99 3
11 Bishop Manogue 'A' 3:45.25 3
12 Spring Creek 'A' 3:46.63 1
13 Spanish Springs 'A' 3:50.37 2
14 Dayton 'A' 3:50.85 2
15 Pershing County 'A' 3:51.27 1
16 Tonopah 'A' 3:55.39 2
Event 21 Girls 4x400 Meter Relay
==========================================================================
School Finals H# Points
==========================================================================
1 Lowry 'A' 4:15.41 2 10
2 Douglas 'A' 4:16.33 2 8
3 Tahoe-Truckee 'A' 4:16.57 2 6
4 McQueen 'A' 4:20.07 2 5
5 Reed 'A' 4:25.67 2 4
6 Carson 'A' 4:28.56 2 3
7 Spring Creek 'A' 4:29.45 1 2
8 Pershing County 'A' 4:41.06 1 1
9 Churchill County 'A' 4:41.72 1
10 Tonopah 'A' 4:56.83 1
11 North Valleys 'A' 4:58.37 2
12 Sparks 'A' 5:02.69 1
Event 26 Boys Long Jump
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Allen, Kyrin Elko 21-02.25 10
2 Jackson, Dontell Bishop Manog 20-04.50 8
3 Moreno, Jorge Reed 20-04.00 6
4 Roberti, Daniel Galena 20-03.00 5
5 Carter, Asa Carson 20-02.00 4
6 Campbell, Tayjion Reed 19-07.25 3
7 Saah, Damont McQueen 19-06.50 2
8 Cheathon-Dayton, Tavian McQueen 19-06.00 1
9 Allen, Colton Spanish Spri 19-01.00
9 Cervantes, Ernesto Yerington 19-01.00
11 Archer, Bryce Fernley 19-00.25
12 DuPea, Brady Spring Creek 18-11.00
13 Reiley, Johnny Bishop Manog 18-10.50
14 Schroeder, Avery Bishop Manog 18-08.00
15 Gbenjo, Chosen Wooster 18-07.00
16 Ritter, Quinn South Tahoe 18-06.75
17 Lewis, Trenton North Valley 18-05.50
18 Manahan, Teliz Tahoe-Trucke 18-05.25
19 Pankey, Cade Douglas 18-00.50
-- Kirkland, Tyler Tonopah ND
-- Unger, Teron Fernley ND
-- Gomez, Emilio Pershing Cou ND
-- Solomon, Noah South Tahoe ND
-- Soto, Bryan Yerington ND
-- Kirkland, John Churchill Co ND
-- Maw, Adam Carson ND
-- Hornberger, Matt Spring Creek ND
-- Stephens, Josh Spring Creek ND
-- Webb, Chris Spring Creek ND
-- Myler, Vance Silver Stage ND
-- Roscom, Nhurkin Sparks ND
-- Barnard, Nick Incline ND
-- Felton, Aubrey Whittell ND
-- Perry, Blake Incline ND
-- Figuroa, Ramon Pershing Cou ND
-- Mattice, Tyler Virginia Cit ND
-- Mansfield, Zachary South Tahoe ND
-- Dohoney, Tyler Virginia Cit ND
-- Womack, Isaiah Whittell ND
-- Lexa, Khale South Tahoe ND
-- Eichele, Cole Tahoe-Trucke ND
-- Barker, Ryan Virginia Cit ND
-- Devine, Conor Incline ND
-- Gaitan, Froi Tahoe-Trucke ND
-- Stark, Tyler Gabbs ND
-- Mason, Michael Dayton ND
-- Ketten, Lee Tonopah ND
-- Bennert, Karl Silver Stage ND
-- Allander, Logan Dayton ND
-- Heyward, Darryll Carson ND
-- Parawan, Austin Reed ND
-- Nelms, Marco Elko ND
-- Nelson, Conner Churchill Co ND
-- Littleton, DJ Incline ND
-- Sequiera, Jordan Virginia Cit ND
-- Hurtado, Andres Yerington ND
-- Fleury, Aaron Elko ND
-- Gates, Hunter Bishop Manog ND
-- Gattrell, William Pershing Cou ND
-- Mills, Quintin Galena ND
-- Mayo, Dylan Carson ND
-- Aguilar, Gustavo Sparks ND
-- Pfaff, Taylor McQueen ND
-- Gentry, Tyler North Valley ND
-- Hu, Simon McQueen ND
-- Madera, Anthony Yerington ND
-- Hopkins, Dustin Churchill Co ND
-- McDonald, Kenan Fernley ND
-- Bautista, Jonathan Reed ND
-- Smith, Zach Tahoe-Trucke ND
-- Chandler, Tyler Dayton ND
-- Waters, Jacob Galena ND
-- Rodriguez, Carlos Sparks ND
-- Okorie, Romeo Wooster ND
-- Behymer-Smith, Joshua Excel Christ ND
-- Choate, Alejandro Sparks ND
-- Wolfkiel, Sean Douglas ND
-- Koenig, Davis Churchill Co ND
-- Henderson, Nathan Fernley ND
Event 25 Girls Long Jump
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Elkins, Amber Bishop Manog 15-11.50 10
2 Artis, Journey Reed 15-07.50 8
3 Warren, Isabel McQueen 15-06.75 6
4 Tournahu, Kathryn Spring Creek 15-05.00 5
5 Albright, Jillian Lowry 15-02.00 4
6 Jeppsen, Kenadee Lowry 15-01.00 3
7 Shults, Brynlee Churchill Co 14-08.25 2
8 Smrt, Hanah Galena 14-03.50 1
9 Lehrke, Sabrina Douglas 14-01.75
10 Jones, Kashia Wooster 14-01.00
11 Hudson, Haley McQueen 14-00.25
12 Arnold, Celia McQueen 13-10.00
13 Thomas, Hayley Tahoe-Trucke 13-09.50
14 Garrison, Shelby Lowry 13-05.75
15 Southern, Breanna Spring Creek 13-05.00
16 Mason, Ashley Dayton 13-03.75
17 Evett, Emily Churchill Co 13-03.00
18 Dinan, Samantha North Valley 13-02.50
19 Farrell, Kristin Galena 13-01.75
20 Baier, Abby Tahoe-Trucke 13-01.50
21 Wallner, Madison Incline 13-01.00
22 Moss, Reilly Galena 13-00.75
23 Hickox, Sierra Churchill Co 12-10.50
24 Slade, Chancee Spring Creek 12-10.00
24 Paulson, Abby Carson 12-10.00
26 Montano, Marlena Tahoe-Trucke 12-09.00
27 Born, Lilith Galena 12-06.50
27 Slattery, Kayla Tonopah 12-06.50
27 Jimenez, Trinity Fernley 12-06.50
30 Tran, Thi Reed 12-05.25
31 Baumann, Izabella Reed 12-02.75
32 Tlapa, Kimberly Virginia Cit 12-00.00
33 Keithley, Alisa Pershing Cou 11-11.25
34 Huckins, Cassandra Elko 11-10.75
35 Leavitt, Seriah Pershing Cou 11-09.25
36 Sandborn, Theresa South Tahoe 11-08.75
37 Navarro, Dajarrah Carson 11-08.00
38 Rippett, Shaylie Whittell 11-07.00
39 Fisher, Kimberly South Tahoe 11-04.75
40 Mendoza, Yuliana Tahoe-Trucke 11-03.50
41 DeJoseph, Shea Carson 11-01.75
-- Porter, Kira Incline ND
-- Carlson, Haley Incline ND
-- Quertermous, Shadow Austin ND
-- Policky, Zoey Austin ND
-- Duncan, Madison Whittell ND
-- Skabelund, Whitney Churchill Co ND
-- Clare, Misaki Churchill Co ND
-- Cox, Sierra Reed ND
-- Janese, Claudia South Tahoe ND
-- Kleine, Karissa Dayton ND
-- Johnson, Amanda Virginia Cit ND
-- Mulkey, Krysta Dayton ND
-- Jasso, Araceli Sparks ND
-- Britt, Ashley Carson ND
-- Gaviria, Luisa Virginia Cit ND
-- Snyder, Elle Tonopah ND
-- Chaparro, Valeria Tonopah ND
-- Alexander, Malia (Sage) South Tahoe ND
-- Young, Emily Austin ND
-- Thompson, Christine Gabbs ND
-- Fitch, Victoria Tonopah ND
-- Wershila, Savannah Pershing Cou ND
Event 28 Boys Triple Jump
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Carter, Asa Carson 44-01.50 10
2 Peck, Brian Reno 41-09.50 8
3 Mayo, Dylan Carson 39-09.50 6
4 Cervantes, Ernesto Yerington 39-05.50 5
5 Pankey, Cade Douglas 39-02.25 4
6 Huckabay, Mark Wooster 39-01.50 3
7 Reiley, Johnny Bishop Manog 39-00.00 2
8 Maw, Adam Carson 38-11.50 1
9 Depaoli, Giovanni Bishop Manog 38-10.50
10 Cheathon-Dayton, Tavian McQueen 38-08.50
11 Moreno, Jorge Reed 38-00.50
12 Ritter, Quinn South Tahoe 37-08.25
13 Valdez, Jesus Yerington 36-11.00
14 Cox, Cody Spring Creek 36-10.00
15 Henderson, Nathan Fernley 36-03.75
-- Lewis, Kaige Sparks ND
-- Roscom, Nhurkin Sparks ND
-- Myler, Vance Silver Stage ND
-- Kirkland, John Churchill Co ND
-- Solomon, Noah South Tahoe ND
-- Avila, Cameron Spring Creek ND
-- Barker, Ryan Virginia Cit ND
-- Bennert, Karl Silver Stage ND
-- Allander, Logan Dayton ND
-- Archer, Bryce Fernley ND
-- Chajantho, Jaturang Yerington ND
-- Moretti, Tony Tahoe-Trucke ND
-- Mourelatos, Andreas Incline ND
-- Eichele, Cole Tahoe-Trucke ND
-- Spurlock, Scott Yerington ND
-- Smith, Zach Tahoe-Trucke ND
-- Devine, Conor Incline ND
-- Martin, Sheldon North Valley ND
-- Koenig, Davis Churchill Co ND
-- Duenas, Bryan Churchill Co ND
-- Bautista, Jonathan Reed ND
-- Felton, Aubrey Whittell ND
-- Maya-Virrey, Juan McQueen ND
-- Nester, Marcus Pershing Cou ND
-- Nelson, Conner Churchill Co ND
-- Moss, Dallas Reed ND
-- Ogilvie, Dawson McQueen ND
-- Gsell, Thomas Carson ND
-- Anderson, Stettler Galena ND
-- Stephens, Josh Spring Creek ND
-- Argueta, Manuel McQueen ND
-- Lee, Curtis Bishop Manog ND
-- Merrill, Chase Reed ND
-- Nix, Conor Incline ND
Event 27 Girls Triple Jump
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Artis, Journey Reed 34-03.25 10
2 Skabelund, Whitney Churchill Co 33-10.00 8
3 Black, Nia McQueen 33-00.00 6
4 Warren, Isabel McQueen 32-11.00 5
5 Albright, Jillian Lowry 32-09.00 4
6 Shults, Brynlee Churchill Co 32-06.50 3
7 Anderson, Taylor Reed 32-05.25 2
8 Dinan, Samantha North Valley 31-10.25 1
9 Arnold, Celia McQueen 31-00.00
10 Moss, Reilly Galena 30-04.00
11 Tournahu, Kathryn Spring Creek 30-03.25
12 Tran, Thi Reed 30-00.50
13 Slade, Chancee Spring Creek 29-04.50
14 Basa, Erica Carson 29-03.50
14 Thomas, Hayley Tahoe-Trucke 29-03.50
16 Montano, Marlena Tahoe-Trucke 29-00.50
17 Paulson, Abby Carson 28-09.00
18 Abarno, Izzy Tahoe-Trucke 28-06.75
19 Jimenez, Trinity Fernley 27-09.00
20 DeJoseph, Shea Carson 27-07.00
21 Evett, Emily Churchill Co 27-06.00
21 Young, Emily Austin 27-06.00
23 Tlapa, Kimberly Virginia Cit 27-01.25
24 Huckins, Cassandra Elko 26-08.25
25 August, Jazmyne Sparks 26-03.00
-- Fitch, Victoria Tonopah ND
-- Martinez, Regina Sparks ND
-- Chaparro, Valeria Tonopah ND
-- Thompson, Scarlet Incline ND
-- Baier, Abby Tahoe-Trucke ND
-- Porter, Kira Incline ND
-- Singh, Serena Incline ND
-- Millican, Mary Pershing Cou ND
-- Hudson, Haley McQueen ND
-- Hickox, Sierra Churchill Co ND
-- Cox, Sierra Reed ND
-- Clare, Misaki Churchill Co ND
-- Britt, Ashley Carson ND
-- Ocampo, Abby Bishop Manog ND
-- Kleine, Karissa Dayton ND
-- Diaz, Brianda Dayton ND
-- Byrne, Lizzy Douglas ND
Event 30 Boys High Jump
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Allen, Kyrin Elko 6-06.00 10
2 Wallace, Greg Carson 6-04.00 8
3 Nester, Marcus Pershing Cou 6-04.00 6
4 Reiley, Johnny Bishop Manog 6-00.00 5
5 Waters, Jacob Galena 5-10.00 4
6 Behymer-Smith, Joshua Excel Christ 5-10.00 3
7 Perry, Blake Incline 5-08.00 2
8 Cheathon-Dayton, Tavian McQueen 5-08.00 1
9 Gustafson, Ryan Galena 5-08.00
10 Kirkland, Tyler Tonopah 5-08.00
11 Brach, Corey Fernley 5-08.00
12 Moretti, Tony Tahoe-Trucke 5-06.00
12 Sequiera, Jordan Virginia Cit 5-06.00
12 Peck, Brian Reno 5-06.00
12 Stallings, Zach McQueen 5-06.00
12 Vercellotti, Cade Churchill Co 5-06.00
12 Jackson, Dontell Bishop Manog 5-06.00
12 Gates, Hunter Bishop Manog 5-06.00
12 Depaoli, Giovanni Bishop Manog 5-06.00
-- Mason, Michael Dayton NH
-- Barker, Ryan Virginia Cit NH
-- Smith, Zach Tahoe-Trucke NH
-- Kirkland, John Churchill Co NH
-- Saldana, Diego Yerington NH
-- Cromer, Matt Incline NH
-- Barnard, Nick Incline NH
-- Schmidig, Ian Tahoe-Trucke NH
-- Allander, Logan Dayton NH
-- Okorie, Romeo Wooster NH
-- Gaitan, Froi Tahoe-Trucke NH
-- Spivack, Michael Reed NH
-- Sanders, David Reed NH
-- McCoy, Isaac Reed NH
-- Ply, Jonathan Dayton NH
-- Mills, Quintin Galena NH
-- Mayo, Dylan Carson NH
-- Sakelaris, Peyton Galena NH
-- Fleury, Aaron Elko NH
-- Felton, Aubrey Whittell NH
-- McFalls III, David Yerington NH
-- Geisinger, Kyeer Reed NH
-- Evans, Jacob Douglas NH
Event 29 Girls High Jump
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Jeppsen, Kenadee Lowry 5-02.00 10
2 Smrt, Hanah Galena 5-00.00 8
3 Perez, Stephanie Fernley 5-00.00 6
4 Pulley, Sariah Elko 5-00.00 5
5 Pendleton, Heather Tahoe-Trucke 4-10.00 4
6 Hinkle, Hailey Lowry 4-08.00 3
7 Shults, Brynlee Churchill Co 4-08.00 1
7 Carlson, Haley Incline 4-08.00 1
7 Mason, Rebecca Dayton 4-08.00 1
10 Young, Emily Austin 4-06.00
10 Born, Lilith Galena 4-06.00
10 Farrell, Kristin Galena 4-06.00
-- Horsley, Alyssia Spanish Spri NH
-- Abarno, Izzy Tahoe-Trucke NH
-- Boswell, Jordyn Spanish Spri NH
-- Rhoads, Rachel Reed NH
-- Wallner, Madison Incline NH
-- Evett, Emily Churchill Co NH
-- Walund, Sheridan Spring Creek NH
-- Erickson, Jade Incline NH
-- Brunings, Zoe Tahoe-Trucke NH
-- Chaparro, Valeria Tonopah NH
-- Quertermous, Shadow Austin NH
-- Hickox, Sierra Churchill Co NH
-- Laurie, Hannah Incline NH
-- Smith, Halie Spanish Spri NH
-- August, Jazmyne Sparks NH
-- East, Cassidy Churchill Co NH
-- Navarro, Dajarrah Carson NH
-- Diaz, Brianda Dayton NH
-- Millican, Mary Pershing Cou NH
-- Cox, Sierra Reed NH
-- Earl, Tuki Bishop Manog NH
-- Mendoza, Yuliana Tahoe-Trucke NH
-- Laguna, Tifanny Reed NH
-- Lehrke, Desiree Douglas NH
-- Wells, Grace Dayton NH
-- Johnson, Raquel Galena NH
Event 32 Boys Pole Vault
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Aiello, Bailey Reed 15-00.00 10
2 Ply, Jonathan Dayton 14-06.00 8
3 Neville, Reese Yerington 14-00.00 6
4 Nelson, Parker McQueen 13-06.00 5
5 Kyle, Logan Douglas 13-00.00 4
6 Frensdorff, Griffin Douglas 12-06.00 3
7 Gustafson, Ryan Galena 12-00.00 2
8 Rotton, Jadan Fernley 11-06.00 0.50
8 Milich, Tad Pershing Cou 11-06.00 0.50
10 Dowd, Brandon Lowry 11-06.00
11 MacLean, Harris Galena 11-00.00
12 Rich, Tyler Fernley 10-00.00
13 Steimle, Brayden Galena 9-00.00
13 Dowd, Devin Lowry 9-00.00
-- Walker, Jeffery Dayton NH
-- Duigin, Patrick Wooster NH
-- Rodriquez, Chris Wooster NH
-- Hills, Russell Spanish Spri NH
-- Bowers, Chase Bishop Manog NH
-- Williams, Jason North Valley NH
-- Crampton, William North Valley NH
-- Rizenstein, Josiah Yerington NH
-- Hymas, Nate Spring Creek NH
-- Johns, Ashton Wooster NH
-- Rodriquz, Fernando Wooster NH
-- Parker, Dakotah Fernley NH
-- Heintz, Caleb Spring Creek NH
-- Crow, Max Bishop Manog NH
-- Uithoven, Jeremy Galena NH
-- Moss, Dallas Reed NH
-- Gingerich, Troy Reed NH
-- Bryant, Bryce Reed NH
-- Boothe, Jordan Churchill Co NH
-- Klein, Nathaniel Churchill Co NH
-- Lovell, Kyle Lowry NH
-- Choate, Alejandro Sparks NH
-- Pemelton, Spencer Spring Creek NH
Event 31 Girls Pole Vault
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Richey, Marissa Elko 10-00.00 10
2 Skabelund, Whitney Churchill Co 9-00.00 8
3 Celio, Hunter Douglas 8-00.00 6
4 Rife, Ashley Yerington 7-06.00 5
5 Walund, Sheridan Spring Creek 7-06.00 4
6 Macias, Makenna Elko 7-06.00 3
7 Montero, Madison Lowry 7-06.00 1.50
7 Cid, Nancy Dayton 7-06.00 1.50
9 Weatherman, Lilli Pershing Cou 7-00.00
9 McPhee, Devyn Fernley 7-00.00
9 Martinez, Brenda Lowry 7-00.00
9 Cohen, Stephanie Galena 7-00.00
9 Jones, Bailey Wooster 7-00.00
9 Nalder, Corie Douglas 7-00.00
-- Knox, Caitlin Churchill Co NH
-- Montero, Mackenzie Dayton NH
-- Hone, Emily Douglas NH
-- Molina, Charina Wooster NH
-- Murdock, Ainsley McQueen NH
-- Munson, Allison Wooster NH
-- Pereyra, Justine Bishop Manog NH
-- Molina, Cheska Wooster NH
-- Osmetti, Adrianna Bishop Manog NH
-- Rhoads, Rachel Reed NH
-- Born, Lilith Galena NH
-- Viola, Alyssa Bishop Manog NH
-- Palmer, Gaby Galena NH
-- Thompson, Anna Elko NH
-- Lister, Allie Churchill Co NH
-- Miller, Hannah Galena NH
-- Escobar, Gabby Carson NH
-- Linebarger, Makayla Reed NH
Event 34 Boys Shot Put
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Hawley, Zachary Dayton 59-05.75 10
2 Schulz, Ian Carson 55-02.75 8
3 Kiley, Chris Galena 50-07.75 6
4 Tuavao, Junior Reno 50-07.50 5
5 Hunter, Brandon Reno 49-06.00 4
6 Finau, Siosi Reno 48-10.50 3
7 Sneed, Matthew North Valley 47-08.50 2
8 Mauga, TJ Churchill Co 46-08.25 1
9 Schmitz Moran, Eric Reed 44-10.75
10 Afu, Vehekite Reed 44-07.50
11 Sakelaris, Peyton Galena 43-10.00
12 Menzel, Logan Carson 43-04.50
13 Green, Landon Elko 42-10.50
14 Potter, DJ Battle Mount 42-06.75
15 Palacios, Anthony Spanish Spri 42-00.00
16 Moss, Cade Elko 41-07.50
16 Miranda, Christopher Carson 41-07.50
18 Hammond, Sam Yerington 40-10.00
19 Neeley, Ian Reed 40-09.75
20 Cordes, Taylen Churchill Co 40-06.00
21 Estrada, Isaiah Spanish Spri 40-04.50
22 Simms, Orlander Tahoe-Trucke 39-09.50
-- Guzman, Giovanni Silver Stage ND
-- Breckenridge, Evan Virginia Cit ND
-- Ariaza, Jose Tahoe-Trucke ND
-- Diaz, Jesus Tahoe-Trucke ND
-- Burrows, Isaac Wooster ND
-- Stalter, Chase South Tahoe ND
-- Villanueva, Carlos Dayton ND
-- Coleman, Billy Churchill Co ND
-- Vandyke, Leon North Valley ND
-- Murphy, Davis Pershing Cou ND
-- Tackett Lewis, Cody Douglas ND
-- Delfin, David Dayton ND
-- Hymas, Nate Spring Creek ND
-- Dodd, Ty Douglas ND
-- Buenaventura, Paolo McQueen ND
-- Gonzalez, Axel Pershing Cou ND
-- Wolf, Brent Incline ND
-- Aboytes, Aram Pershing Cou ND
-- Bibolet, Blaise Incline ND
-- Dragoo, Justin Douglas ND
-- Flores, Esten Incline ND
-- Embry, Jon Paul South Tahoe ND
-- Bravo, George Tahoe-Trucke ND
-- Sigurdson, Erik Lowry ND
-- Van Patten, Damian Sparks ND
-- Mattice, Tyler Virginia Cit ND
-- Settergren-davis, Devon Mineral Coun ND
-- Brazil, Austin Silver Stage ND
-- Tovar, Nick Douglas ND
-- Ackerman, Dylan Fernley ND
-- Fonzo, Nick Virginia Cit ND
-- Musselman, Kyler Mineral Coun ND
-- Fratto, Jeffrey Silver Stage ND
-- Webb, Chris Spring Creek ND
-- Otuafi, Stein Reed ND
-- Zamora, Erick Lowry ND
-- Hudson, David McQueen ND
-- Jones, Benjamin Spanish Spri ND
-- Romo, Oscar North Valley ND
-- Frewert, Zachery Carson ND
-- Berkowitz, Jordan Tonopah ND
-- Binns, Jackson South Tahoe ND
-- Helu, Preston Bishop Manog ND
-- Malafu, Josh Bishop Manog ND
-- Tuikolongohau, Ataloanui Sparks ND
-- Po'oi, Tevita Sparks ND
-- Mosley, Tavian McQueen ND
-- Guymon, Michael Incline ND
-- Johnson, Peyton Spanish Spri ND
-- Mills, Quintin Galena ND
-- Palavu, Maafu North Valley ND
-- Leedy, Patrick Spring Creek ND
-- Campos, Efren Yerington ND
-- Mattice, Jake Yerington ND
-- Robles, Sam Wooster ND
-- Larson, Geovanni Wooster ND
-- Prichard, William Fernley ND
-- Foss, Tom Fernley ND
-- Kite, Dylan Spring Creek ND
-- Martinez, Andrew Wooster ND
-- Foli, Jacob Yerington ND
-- Somers, Mikeas Lowry ND
-- Sermeno, Jeremiah Dayton ND
-- Terry, Bryan Lowry ND
-- Fisher, Mason Sparks ND
-- Binns, Blair South Tahoe ND
Event 33 Girls Shot Put
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Stevens-Sam, Kylee Spanish Spri 37-03.00 10
2 Forte, Taylor McQueen 36-07.00 8
3 Afu, Lolohea Reed 35-09.00 6
4 Lommori, Kassidy Yerington 34-01.50 5
5 Borsz, Kate Reed 33-05.50 4
6 DeLaHunt, Camille Spanish Spri 33-05.50 3
7 Cornell, Lola Elko 32-05.25 2
8 Stands, Leann Churchill Co 32-03.00 1
9 Myler, Bailie Reno 31-09.50
10 Harjes, Macie Douglas 30-10.50
11 Gaitan, Brittney Fernley 30-10.00
12 Sanchez, Karla Douglas 30-06.00
13 Hendrix, Ally Elko 30-03.00
14 Cromie, Riley Elko 29-02.50
15 Walker, Kiley North Valley 28-10.00
16 Montano, Marlena Tahoe-Trucke 28-01.50
16 Diaz, Alondra Wooster 28-01.50
18 McDaniel, Makenzie Carson 27-10.00
19 Prickett, Kaileena North Valley 27-04.50
20 Slade, Chancee Spring Creek 27-03.50
21 Hawthorne, Marisa Reed 27-00.25
22 Galindo, Alyssah Dayton 27-00.00
23 Giles, Alicia North Valley 26-11.50
24 Taylor, Stella Dayton 26-11.00
24 Cassinelli, Samantha Dayton 26-11.00
26 Banks, Aumunique Reed 26-07.50
27 Jones, Sammantha Gabbs 26-02.00
28 Zeller, Paige Elko 26-01.50
29 Norton, Kerry South Tahoe 26-01.00
30 Sawyer, Sara Tahoe-Trucke 25-10.50
31 Keithley, Alisa Pershing Cou 25-07.50
32 Hernandez-Lima, Rosalba Bishop Manog 25-07.00
33 Wohle, Lillie Churchill Co 25-04.00
34 Gudiel, Tatiana Sparks 24-06.00
-- Taylor, Dominique Tonopah ND
-- Sitar, Sydney Silver Stage ND
-- Camacho, Angelina Tonopah ND
-- Young, Kelly Spanish Spri ND
-- Lynch, Kadie Lowry ND
-- Gahr, Halee Silver Stage ND
-- Katzenbach, Hannah Tonopah ND
-- Miramontez, Mirien leono North Valley ND
-- Holtz, Felicity Silver Stage ND
-- Begovich, Ciarra Douglas ND
-- Carlson, Alyx South Tahoe ND
-- Knox, Caitlin Churchill Co ND
-- Dyer, Cherith Spring Creek ND
-- Abarno, Izzy Tahoe-Trucke ND
-- Pendleton, Heather Tahoe-Trucke ND
-- Flores, Destiny Fernley ND
-- Medina, Leslie Incline ND
-- Quertermous, Shadow Austin ND
-- Suter, Haeden Incline ND
-- Robles, Helen Incline ND
-- Dyer Cruz, Desteni Wooster ND
-- Willey, Whitney Lowry ND
-- Boyce, Shanna Sparks ND
-- Lisanti, Gracy Churchill Co ND
-- Reed, Aadra Carson ND
-- Sandborn, Theresa South Tahoe ND
-- McFadden, Azlynn Carson ND
-- Clare, Misaki Churchill Co ND
-- Earl, Tuki Bishop Manog ND
-- Morales, Jocelynn Fernley ND
-- Hurley, Ashalynn Spanish Spri ND
-- Ospenson, Erika South Tahoe ND
-- Montero, Mackenzie Dayton ND
-- Vaculin, Jessie Tonopah ND
-- Nodine, Hayley Spring Creek ND
-- Hone, Emily Douglas ND
-- Jasso, Araceli Sparks ND
-- Po'oi, Silia Sparks ND
-- Dean, Brianna Carson ND
-- Mattice, Lindsey Yerington ND
-- Thompson, Christine Gabbs ND
Event 36 Boys Discus Throw
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Schulz, Ian Carson 155-02 10
2 Mauga, TJ Churchill Co 151-06 8
3 Hawley, Zachary Dayton 146-06 6
4 Afu, Vehekite Reed 142-05 5
5 Hammond, Sam Yerington 141-10 4
6 Hunter, Brandon Reno 139-07 3
7 Kiley, Chris Galena 129-11 2
8 Terry, Bryan Lowry 127-06 1
9 Tuavao, Junior Reno 120-06
10 Miranda, Christopher Carson 118-07
11 Brewster, Sam Bishop Manog 117-02
12 Mosley, Tavian McQueen 117-01
13 Sakelaris, Peyton Galena 115-08
14 Po'oi, Tevita Sparks 115-05
15 Menzel, Logan Carson 113-11
16 Mattice, Jake Yerington 112-11
17 Estrada, Isaiah Spanish Spri 111-10
18 Potter, DJ Battle Mount 111-07
19 Sermeno, Jeremiah Dayton 111-05
20 Morgan, Cardayell North Valley 111-03
-- Dahl, Jeramiah South Tahoe ND
-- Fisher, Mason Sparks ND
-- Holtshouser, Connor Sparks ND
-- Binns, Blair South Tahoe ND
-- Gonzalez, Miguel North Valley ND
-- Bravo, George Tahoe-Trucke ND
-- Perry, Blake Incline ND
-- Flores, Esten Incline ND
-- Mattice, Tyler Virginia Cit ND
-- Musselman, Kyler Mineral Coun ND
-- Devine, Conor Incline ND
-- Sigurdson, Erik Lowry ND
-- Aboytes, Aram Pershing Cou ND
-- Jones, Benjamin Spanish Spri ND
-- Deval, Jose Spanish Spri ND
-- Gosal, Dylan Bishop Manog ND
-- Otuafi, Stein Reed ND
-- Moreno, Cesar Reed ND
-- Palacios, Anthony Spanish Spri ND
-- Hudson, David McQueen ND
-- Gonzalez, Javier Elko ND
-- Neeley, Ian Reed ND
-- Finau, Siosi Reno ND
-- Tuikolongohau, Ataloanui Sparks ND
-- Helu, Preston Bishop Manog ND
-- Malafu, Josh Bishop Manog ND
-- Guymon, Michael Incline ND
-- Stalter, Chase South Tahoe ND
-- Robles, Sam Wooster ND
-- Berkowitz, Jordan Tonopah ND
-- Martinez, Andrew Wooster ND
-- Frewert, Zachery Carson ND
-- Somers, Mikeas Lowry ND
-- Villanueva, Carlos Dayton ND
-- Buenaventura, Paolo McQueen ND
-- Zamora, Erick Lowry ND
-- Cordes, Taylen Churchill Co ND
-- Campos, Efren Yerington ND
-- Green, Landon Elko ND
-- Coleman, Billy Churchill Co ND
-- Binns, Jackson South Tahoe ND
-- Eason, Brendan Tonopah ND
-- Hymas, Nate Spring Creek ND
-- Larson, Geovanni Wooster ND
-- Leedy, Patrick Spring Creek ND
-- Romo, Oscar North Valley ND
-- Foli, Jacob Yerington ND
-- Vercellotti, Cade Churchill Co ND
-- Delfin, David Dayton ND
-- Tovar, Nick Douglas ND
-- Tackett Lewis, Cody Douglas ND
-- Brazil, Austin Silver Stage ND
-- Avila, Cameron Spring Creek ND
-- Dodd, Ty Douglas ND
-- Settergren-davis, Devon Mineral Coun ND
-- Diaz, Jesus Tahoe-Trucke ND
-- Fratto, Jeffrey Silver Stage ND
-- Murphy, Davis Pershing Cou ND
-- Ackerman, Dylan Fernley ND
-- Fonzo, Nick Virginia Cit ND
-- McIntire, Tristan Virginia Cit ND
-- Guzman, Giovanni Silver Stage ND
-- Ariaza, Jose Tahoe-Trucke ND
-- Cain, Deven Douglas ND
-- Foss, Tom Fernley ND
-- Welch, Riley Tahoe-Trucke ND
-- Burrows, Isaac Wooster ND
-- Kite, Dylan Spring Creek ND
-- Gonzalez, Axel Pershing Cou ND
-- Palavu, Maafu North Valley ND
-- Breckenridge, Evan Virginia Cit ND
Event 35 Girls Discus Throw
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Lommori, Kassidy Yerington 127-10 10
2 Stevens-Sam, Kylee Spanish Spri 122-10 8
3 Forte, Taylor McQueen 114-04 6
4 Afu, Lolohea Reed 104-00 5
5 Harjes, Macie Douglas 102-00 4
6 Stands, Leann Churchill Co 100-02 3
7 Garrison, Rachel Lowry 95-06 2
8 Borsz, Kate Reed 95-01 1
9 Cassinelli, Samantha Dayton 91-00
10 Myler, Bailie Reno 89-11
11 Norton, Kerry South Tahoe 87-00
12 Dean, Brianna Carson 86-04
13 DeLaHunt, Camille Spanish Spri 84-10
14 Gahr, Halee Silver Stage 81-09
15 Cromie, Riley Elko 81-04
16 Hendrix, Ally Elko 81-01
17 Willey, Whitney Lowry 79-08
18 Galindo, Alyssah Dayton 79-04
-- Reed, Aadra Carson ND
-- Abarno, Izzy Tahoe-Trucke ND
-- Hone, Emily Douglas ND
-- Cornwell, Layla Dayton ND
-- Janese, Claudia South Tahoe ND
-- Nodine, Hayley Spring Creek ND
-- Dyer Cruz, Desteni Wooster ND
-- Tlapa, Kimberly Virginia Cit ND
-- Aguilar, Dorian North Valley ND
-- Thompson, Christine Gabbs ND
-- Vaculin, Jessie Tonopah ND
-- Po'oi, Silia Sparks ND
-- Mendoza, Yuliana Tahoe-Trucke ND
-- Gudiel, Tatiana Sparks ND
-- Singh, Serena Incline ND
-- Medina, Leslie Incline ND
-- Dyer, Cherith Spring Creek ND
-- Flores, Destiny Fernley ND
-- Robles, Helen Incline ND
-- Suter, Haeden Incline ND
-- Slade, Chancee Spring Creek ND
-- Taylor, Dominique Tonopah ND
-- Cook, Siobhanie South Tahoe ND
-- Jones, Sammantha Gabbs ND
-- Ospenson, Erika South Tahoe ND
-- Camacho, Angelina Tonopah ND
-- Holtz, Felicity Silver Stage ND
-- Sitar, Sydney Silver Stage ND
-- Anderson, Katherine Reed ND
-- Lisanti, Gracy Churchill Co ND
-- Gaitan, Brittney Fernley ND
-- Banks, Aumunique Reed ND
-- Hurley, Ashalynn Spanish Spri ND
-- Diaz, Alondra Wooster ND
-- Cornell, Lola Elko ND
-- McDaniel, Makenzie Carson ND
-- Hernandez-Lima, Rosalba Bishop Manog ND
-- Earl, Tuki Bishop Manog ND
-- McFadden, Azlynn Carson ND
-- Morales, Jocelynn Fernley ND
-- Ruiz, Ariana Elko ND
-- Clare, Misaki Churchill Co ND
-- Giles, Alicia North Valley ND
-- Mattice, Lindsey Yerington ND
-- Walker, Kiley North Valley ND
-- Montero, Mackenzie Dayton ND
-- Wohle, Lillie Churchill Co ND
-- Boyce, Shanna Sparks ND
-- Sanchez, Karla Douglas ND
-- Prickett, Kaileena North Valley ND
-- Montano, Marlena Tahoe-Trucke ND
-- Thompson, Aimee Tonopah ND
-- Lynch, Kadie Lowry ND
-- Nalder, Corie Douglas ND
-- Sawyer, Sara Tahoe-Trucke ND
Women - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
1) Reed 101 2) McQueen 89
3) Spring Creek 71 4) Spanish Springs 60
5) Lowry 57.50 6) Tahoe-Truckee 40
7) Galena 39 8) Douglas 33
9) Churchill County 28 9) South Tahoe 28
11) Elko 26 12) Yerington 24
12) Reno 24 14) Carson 21
15) Wooster 19 16) Fernley 13
16) Bishop Manogue 13 18) Dayton 6.50
19) Pershing County 6 20) Incline 1
20) North Valleys 1
Men - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
1) Reed 125 2) McQueen 122
3) Carson 64 4) Douglas 54
5) Elko 44 6) Dayton 38
7) Sparks 33 8) Galena 26
9) Bishop Manogue 25 10) Reno 23
11) Churchill County 22 12) Yerington 20
13) Fernley 17.50 14) North Valleys 17
15) Tahoe-Truckee 14 16) Spring Creek 10
16) Spanish Springs 10 18) Pershing County 8.50
19) Incline 8 20) South Tahoe 6
21) Wooster 5 22) Excel Christian 3
23) Lowry 1
More news |